ŽPŽ („Žingsnis po žingsnio“)

Anotacija

ŽPŽ („Žingsnis po žingsnio“) Tai edukacijų ciklas, skirtas įvairaus amžiaus jauniesiems kūrėjams. Galutinis rezultatas priklauso tik nuo dalyvio įdėto darbo, pastangų ir kūrybiškumo. Moksleiviai kviečiami naudotis aiškiomis instrukcijomis ir išbandyti įvairias medžiaga bei technologijas – kurti, konstruoti, siūti, pjaustyti ir t. t. Pasitelkiant skaidrių formatą ir žingsnis po žingsnio principą aiškiai ir vaizdžiai parodoma, kaip naudojant skirtingus įrankius ir medžiagas galima pačiam pasidaryti įvairių buičiai, mokymuisi, puošybai, saviraiškai ir t. t. skirtų daiktų / objektų. Edukacijose taip pat paaiškinama, kaip naudotis atvirojo kodo programomis, siaurapjūkliu, siuvimo mašina, 3D spausdintuvu, lazerine pjaustykle, akrilinių plėvelių pjaustykle ir kitais įrankiais:

1.„Eskizų knygutė“. Išsamiai ir aiškiai, pasitelkiant skaidres, parodoma, kaip pačiam pasisiūti užrašų knygelę. Aprašyti visi žingsniai, prezentacijos pradžioje išvardytos visos reikalingos medžiagos. Pasitelkus vaizduotę galimi netikėti rezultatai.

2. „Atvirukas-aplikacija“. Skaidrėse žingsnis po žingsnio paaiškinta, ne tik kaip pasigaminti sveikinimo atviruką, bet ir kaip naudotis formų kirtimo mašina „Toga“. Aprašyti visi žingsniai, reikalingos medžiagos. Jei neturite formelių kirtimo mašinos, ją puikiai galite pakeisti žirklėmis.

3. „Medžiaginis dėklas“. Ši edukacija ne tik pateikia smulkias instrukcijas, kaip pasigaminti pieštukų dėklą, bet ir paaiškina, kaip naudotis iškarpomis, taip pat siuvimo mašinos veikimo principus, pasirenkamų siūlių skirtumus.

4. „Segami karoliai“. Edukacijoje žingsnis po žingsnio parodoma, kaip pačiam pasidaryti karolius, paaiškinama, kokius įrankius naudoti siekiant geriausio rezultato. Aprašyti visi žingsniai ir reikalingos medžiagos.

5. „Penalas su užtrauktuku“. Šioje edukacijoje ne tik pateikiamos instrukcijos, kaip pasigaminti penalą, bet ir paaiškinama, kaip naudotis iškarpomis, supažindinama su siuvimo mašinos veikimo principais, pasirenkamų siūlų skirtumais. Jei neturite siuvimo mašinos, siūti galite ir rankomis arba panaudoti karštus klijus. Aprašyti visi žingsniai, reikalingos medžiagos.

6. „3D segė“. Edukacijoje išsamiai paaiškinama, kaip naudojantis atvirojo kodo programomis ir 3D spausdintuvu galima pačiam sukurti, suskaitmeninti ir atsispausdinti segę. Žingsnis po žingsnio principu parodoma, kaip veikia 3D spausdintuvas. Edukacija gali būti pritaikoma ir kuriant kitus plokščius objektus 3D spausdintuvu.

7. „Lazeriu pjautas pakabukas“. Edukacijoje vaizdžiai parodyta, kaip naudojantis lazerine pjaustykle ir atvirojo kodo programomis galima pasigaminti pakabuką. Visi užsiėmimo žingsniai gali būti panaudoti ir tiesiog mokantis pjauti lazerine pjaustykle.

8. „Medinis peiliukas“. Edukacijoje vaizdžiai parodoma, kaip naudojantis jau tradiciniu tapusiu siaurapjūkliu iš faneros galima išsipjauti ir pasigaminti peiliuką. Ar tai bus kišeninis peiliukas laiškams, o gal nedidelis kalavijas, priklausys tik nuo dalyvių vaizduotės.

9. „Pagalvėlė su aplikacija“. Instrukcija, kaip žingsnis po žingsnio pasisiūti pagalvėlę su aplikacija. Neturint termopreso, iliustraciją galima pridygsniuoti ar priklijuoti karštais klijais.

10. „Karoliukų apyrankė su gumyte“. Edukacijoje iliustratyviai parodyta, kaip susiverti karoliukų apyrankę. Pasitelkiant fantaziją galimi netikėti rezultatai.

11. „Ženkliukas“. Edukacijoje parodoma, kaip naudojant įvairiausias namuose randamas medžiagas ir įrankius pasigaminti ženkliuką, tinkantį ne tik apdovanojimams, bet ir pasipuošti.

12. „Magnetukas“. Edukacija skirta mažiesiems, užsiėmime gaminamas magnetukas, lavinami motorikos įgūdžiai.

13. „Termoaplikacija“. Tai braižytuvu išpjautas lipdukas. Edukacijoje žingsnis po žingsnio pristatoma, kaip suskaitmeninti savo sukurtą dizainą ir pritaikyti jį vinilinių plėvelių pjaustyklei. Aiškiai ir suprantamai parodoma, kaip naudotis atvirojo kodo programomis.

14. “Ploteriu išpjautas lipdukas“. Edukacijoje žingsnis po žingsnio principu pristatoma kaip pasidaryti asmeninį lipduką iš vinilinės plėvelės. Čia rasite informaciją kaip perkelti savo piešinį į kompiuterį ir paruošti jį darbui su plėvelių pjaustytuvu-ploteriu.

15. „Odinė apyrankė“. Edukacijoje žingsnis po žingsnio principu pristatomi odinei apyrankei pasigaminti reikalingi įrankiai ir medžiagos. Odą galima keisti tvirtesniu audiniu, o spaudes – sagomis.

16. „Snaigė“. Aiškiai ir suprantamai parodyta, kaip naudojant tualetinio popieriaus ar kitus kartoninius ritinėlius galima pasigaminti puikią dekoraciją, tinkančią namams ar kitai erdvei.

17. „Miškas“. Edukacijoje pateiktos tikslios instrukcijos, kaip „užkonservuoti“ mišką, ištisus metus turėti namuose žalumos oazę.

18. „Elektros grandinė“. Aiškiai ir suprantamai, žingsnis po žingsnio parodyta, kaip sujungti elektros grandinės komponentus – elementą, laidą ir šviesos diodų (LED) lemputę.

Papildoma informacija

Dalykas(-ai): Dailė Informatika Technologijos
Klasė(-ės): Priešmokyklinis ugdymas 1 2 3 4 5 6 7
Teikėjas: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Ar mokama? Ne
Kalba: Lietuvių kalba
Paskelbimo data: 2021-08-27 (atnaujinta: 2021-10-21)