Spalio mėnesį vykusių nuotolinių susitikimų metu verslo atstovai pristatė įvairias inovacijas švietimo bendruomenei

Grįžti

Spalio mėnesį vykusių nuotolinių susitikimų metu verslo atstovai pristatė įvairias inovacijas švietimo bendruomenei
event 2021-10-29 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Spalio mėnesį vykusių nuotolinių susitikimų metu verslo atstovai pristatė įvairias inovacijas švietimo bendruomenei

„Šios dienos tema yra apie hibridinio mokymo įrangą. Šie žodžiai jau nebėra naujiena, nes mes kiekvieną dieną susiduriame su nuotoliniu arba hibridiniu ugdymu. Ir jau nebekyla abejonių, kad kažkokias priemones mes turime naudoti ugdymo procese, tačiau kyla klausimų, o kokias priemones pasirinkti mums, mūsų mokyklai?“ – taip UAB „Biznio mašinų kompanija“ atstovė pradėjo susitikimą Nepakeičiamas palydovas – robotas „Swivl“ ir kiti hibridinio mokymo(si) įrankiai, kuris vyko 2021 m. spalio 6 d. nuotoliniu būdu.

Susitikimo metu mokytojai susipažino su mobiliuoju robotu „Swivl“ – tikru mokytojo palydovu klasėje, neatitraukiančiu dėmesio ir automatiškai fiksuojančiu mokytojo judėjimo trajektoriją klasėje, tuo pačiu metu filmuojančiu pamokos eigą mokymosi aplinkoje. Mokytojas savo įrašais gali dalytis viešai arba su pasirinktais naudotojais, grupėmis. Mokiniai gali įrašytas pamokas peržiūrėti iš namų. Pristatyme buvo aptarti ir kiti hibridinio mokymo(si) įrankiai. Stacionari hibridinės klasės sistema paprastai ir lengvai integruojama į esamą mokyklos infrastruktūrą, o pagrindinis privalumas – ne tik mokiniai, prisijungę nuotoliniu būdu, mato mokytoją, bet ir mokytojas gali matyti prisijungusius vaikus klasės gale esančiame ekrane. Hibridinės klasės privalumai: laisvė judėti – išmanioji kamera automatiškai pritaiko vaizdą pagal žmogaus ar kelių žmonių buvimo vietą, judėjimą ir parenka geriausią vaizdo priartinimo, fokusavimo lygį; laisvė kalbant judėti – įrengus garso sistemą su integruotais kryptiniais mikrofonais, išmaniai apdorojančiais garsą, nebereikia jokių prisegamų mikrofonų (nereikia rūpintis baterijų įkrovimu ar keitimu), kad prisijungę mokiniai puikiai girdėtų, kas vyksta pamokos metu. Viskas patogiai valdoma iš mokytojo kompiuterio. SMART interaktyvusis ekranas – intuityvus, lengvai valdomas. Klasės gale esant ekranui, mokytojas gali patogiai bendrauti su visais mokiniais, matyti jų reakcijas ir į jas reaguoti.

 

KARTOK PUPP / KARTOK VBE. „Leidykla TEV šių metų lapkričio mėnesį švenčia savo 30-metį, tad pradėsiu nuo šventinės dalies. Kviečiame užsukti į https://tevukas.lt/, ten spragtelsite ant „jubiliejinės atvirutės“ ir pamatysite, kad iki pat lapkričio 11 dienos siūlome įvairių nuolaidų ir dovanėlių“, – tokia žinia prasidėjo susitikimas su UAB „TEV“ atstovu. Mokytojams pristatyta internetinė mokymo priemonė (IMP), skirta gimnazinių klasių mokiniams, besirengiantiems matematikos patikrinimui ir norintiems pakartoti kursą bei įvertinti savo pasirengimą.

Kiekvienos IMP turinys parengtas pagal galiojančias matematikos programas, o kurso kartojimo medžiaga yra suskaidyta į temas: PUPP – 30, VBE – 26.

Kiekviena tema pateikiama naudojant tą pačią struktūrą:

  1. a) Glausta teorija – pagrindiniai faktai ir teiginiai, formulės, kurios gali būti reikalingos sprendžiant uždavinius. Prie teorijos pateikta ir ją iliustruojančių pavyzdžių.
  2. b) Kartojimo uždaviniai su sprendimais ir atsakymais. Kiekvienos temos uždaviniai išdėstyti sunkėjimo tvarka. Vienu mygtuko spragtelėjimu iš sąlygų puslapio patenkama į atsakymų puslapį, o spragtelėjus atsakymo numerį, parodomas išsamus uždavinio sprendimas.
  3. c) Testai, leidžiantys greitai pasitikrinti pasirinktos temos žinias.

Susitikimas vyko 2021 m. spalio 13 d. nuotoliniu būdu.

 

Interaktyvios grindys. „Daug metų vaikai buvo prašomi sėdėti ramiai, kai buvo mokomi skaityti, rašyti ir skaičiuoti, tačiau šiandien mes žinome, kad judėjimas dienos metu gali paskatinti vaikus mokytis, motyvuoti ir gerinti jų aktyvumą mokykloje. Naudodamiesi interaktyviomis grindimis „Active Floor“, mokiniai gauna vienodą požiūrį į garsinį, vaizdinį ir kinetinį mokymąsi. „Active Floor“ sukuria didesnį interaktyvumą ir suteikia galimybę sustiprinti bendravimą klasėje“, – teigė UAB „Binarus“ atstovai. Mokomieji matematikos, užsienio kalbų, gamtos mokslų bei kitų dalykų turinio žaidimai suteikia mokytojui daug galimybių integruoti judesį ir žaidimą, mokant tiek mažus, tiek vyresnius vaikus.

2021 m. spalio 20 d. nuotoliniu būdu vykusio susitikimo metu bendrovės atstovai pristatė bei praktiškai parodė, kaip veikia ir kas yra „Active Floor“ – visiškai paruošta naudoti įranga, programinė įranga ir licencija, priežiūra ir palaikymas, naujiniai, didelė žaidimų biblioteka ir galimybė kurti savo žaidimų turinį.

 

Pasak paskutiniame spalio mėnesį – 2021 m. spalio 27 d. – vykusiame susitikime Hibridinio mokymo(si) technologijos dalyvavusio UAB „Lantelis“ atstovo, yra toks populiarus posakis: nieko nėra labiau pastovaus nei pokytis. „Šis posakis puikiai apibūdina esamą situaciją. Viena vertus, ši situacija sujaukia nusistovėjusią tvarką, kita vertus, suteikia naujų galimybių“, – teigė jis. Dabartinė pasaulinė situacija, ko gero, labiausiai paveikė švietimo ir medicinos sistemas. Reikėtų sutikti, kad joms, nesikeitusioms jau daug metų, dėl pandemijos teko keisti veiklos modelius. Švietimo sektoriuje viskas apsivertė aukštyn kojomis, ir per keletą savaičių visi turėjo prisitaikyti prie mokymo ir mokymosi iš namų. Tai paskatino mokyklų administracijas ir mokytojus atrasti naujų mokymo metodų. Teams, Zoom, Google Hangouts – dar neseniai skambėjo kaip nežinomi žodžiai, o dabar turbūt nerasime mokytojo, kuris būtų negirdėjęs ar nenaudojęs šių nuotolinio bendravimo programų. Šių programų efektyvumas, kaip akcentavo UAB „Lantelis“ atstovai, labai priklauso nuo to, kokią įrangą naudojame. Pristatymo metu jie neskyrė daug dėmesio techniniams parametrams, veikimo principams, o tiesiog gyvai išbandė net septynias skirtingas hibridinio mokymo(si) technologijas, tikruoju laiku parodė, kaip jos veikia ir kuo skiriasi. Šis pristatymas buvo naudingas tiek jau turintiems hibridinio mokymo įrangą, tiek planuojantiems ją įsigyti susitikimo dalyviams.

 

Daugiau informacijos: el. p. rita.baskiene@nsa.smm.lt