Mėnesį trukęs projektas „Mokslininkai – mokykloms“ su STEAM mokslo įdomybėmis supažindino šimtus mokinių

Grįžti

Mėnesį trukęs projektas „Mokslininkai – mokykloms“ su STEAM mokslo įdomybėmis supažindino šimtus mokinių
event 2019-06-21 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija label_outline Projektai ir konkursai

Mėnesį trukęs projektas „Mokslininkai – mokykloms“ su STEAM mokslo įdomybėmis supažindino šimtus mokinių

Birželio 21 d. baigėsi projektas „Mokslininkai – mokykloms“, kurį iniciavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su 7 aukštosiomis mokyklomis.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Kauno technologijos universiteto, Klaipėdos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, taip pat Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija kvietė mokinius pas save arba mokslininkai patys lankėsi mokyklose ir pristatė STEAM mokslų įdomybes. Mokiniai galėjo išmėginti robotų programavimą, pažaisti molekulių legolende, pasigaminti natūralių kosmetikos priemonių, susidaryti mitybos planą, susipažinti su augalų paslaptimis, kurti programėles ir išbandyti dar daug kitų veiklų – iš viso aukštosios mokyklos pasiūlė daugiau kaip 130 įvairių edukacinių užsiėmimų mokyklose, universitetų laboratorijose, mokslo centruose, Botanikos sode.

Birželį prie projekto prisijungė ir mobili laboratorija „MaMoLab“, įrengta išskirtinio dizaino vilkiko puspriekabėje ir galinti keliauti po visą Lietuvą. Laboratorijoje gausu mokslinės įrangos, moderniausių prietaisų, kuriais galima atlikti įvairius mokslinius eksperimentus, taip pat tirti gyvąją gamtą ir konstruoti robotus; vienu metu joje gali dirbti 20 mokinių. „MaMoLab“ lankėsi Panevėžyje, Šiauliuose, Smalininkuose, Želvoje.

Nuo gegužės vidurio trukusiame projekte „Mokslininkai – mokykloms“ iš viso dalyvavo apie 2500 įvairių klasių mokinių.

Kartu su mokiniais užsiėmimuose lankėsi ir žiniasklaidos atstovai, kurie užfiksavo įdomiąsias pamokas. Visa medžiaga skelbiama čia:  https://www.15min.lt/tema/noriu-pazinti-77852

Nuotr. autor. Artūras Žukas


Renginių kalendorius