Liepos mėnesio Europos mokyklų tinklo naujienlaiškis

Grįžti

Liepos mėnesio Europos mokyklų tinklo naujienlaiškis
event 2022-07-18 domain European Schoolnet

Liepos mėnesio Europos mokyklų tinklo naujienlaiškis

Europos mokyklų tinklas (angl. European Schoolnet) siekia padėti mokytojams ir siūlo skaitmeninius švietimo išteklius, kurie gali paįvairinti ugdymo turinį, palengvinti pamokų organizavimą. Siūlomi įdomūs internetiniai seminarai, nuotoliniai mokymai, mokomoji medžiaga, tyrimai, projektų patirtys ir daug kitų naudingų ugdymo šaltinių.

Trečioji „Scientix TV“  laida ir specialus vasaros leidinys!

Trečiame „Scientix TV“ vaizdo įraše  nagrinėjama tema, apie kurią jau dabar gali galvoti mokytojai – tai vasarą prarastas mokymosi laikas. Tai yra ir naujausio „Scientix“ naujienlaiškio tema. Laidoje kalba mokytojas, turintis patirties kovojant su šia problema. Šioje serijoje apie gamtos mokslų švietimo platformą „LabXchange“  kalbamasi su AMGEN fondo prezidentu. Tradicinėje eksperimentų dalyje sužinome, kaip oro slėgiu sutraiškyti skardinę. Tęsiasi atostogos, o jūs jau pasiilgote STEM mokymo? Tuomet įsijunkite trečią „Scientix TV“ laidą!

Išleistas birželio mėnesio BIK (angl. Better Internet for Kids ) biuletenio numeris

Šiame numeryje supažinsite su naująja Europos geresnio interneto vaikams strategija (BIK+). Strategija grindžiama ankstesniais darbais, kuriais siekta pagerinti pagal amžių pritaikytas skaitmenines priemones ir užtikrinti, kad kiekvienas vaikas būtų apsaugotas, įgalintas ir gerbiamas internete. Taip pat apžvelgtos iniciatyvos padėti vaikams ir jaunimui išgyventi dabartinius įvykius Ukrainoje. Naujausią numerį skaitykite čia ir užsiprenumeruokite, kad gautumėte būsimus numerius.

Kviečiame teikti pranešimus ketvirtajai „Scientix“ konferencijai

„Scientix“ paskelbė kvietimą prisidėti prie ketvirtosios konferencijos, kuri vyks 2022 m. lapkričio 18-19 d. (penktadienį ir šeštadienį). Norintieji jau dabar gali teikti pasiūlymus dėl plenarinių STEM projektų internetinių pranešimų, lygiagrečių internetinių pranešimų, skaitmeninių plakatų ir praktinių internetinių seminarų. Dokumentus galima pateikti iki 2022 m. rugpjūčio 17 d.

Saugesnio interneto forumo data

Šių metų Saugesnio interneto forumas (SIF) vyks 2022 m. spalio 27 d., ketvirtadienį, hibridiniu formatu. Forumo tema „Skaitmeninis dešimtmetis vaikams ir jaunimui: BIK+ - saugoti, įgalinti ir gerbti!“. SIF suburia politikos formuotojus, jaunimą, tėvus ir globėjus, mokytojus, verslo atstovus, kad visi kartu aptartų naujausias tendencijas, pavojus ir sprendimus, susijusius su vaikų saugumu internete. Sekite portalą, kuriame reguliariai atnaujinama darbotvarkė, pranešėjai ir registracija.

Formuojamasis vertinimas suteikia mokiniams daugiau galimybių

Išleistas ketvirtasis naujienlaiškio numeris. Šiame naujame numeryje Assess@Learning komanda kviečia sužinoti, kaip apibendrinamojo ir formuojamojo vertinimo derinys skatina mokinių sėkmę. Ar norėtumėte daugiau sužinoti apie mokyklų grįžtamojo ryšio kultūrą? Apsilankykite A@L naujienų puslapyje ir sužinokite daugiau.

STEM ugdymas kūrybiškai: STEM metodai kitų dalykų pamokose

Prasidėjo registracija į Europos mokyklų tinklo akademijos naujus atviruosius internetinius kursus, kurie gali sudominti darželių pedagogus, mokytojus ir mokyklų vadovus. Šie kursai tinkami ikimokyklinio, pradinio ir vidurinio ugdymo įvairių dalykų pedagogams. Nemokami mokymai „STEM ugdymas kūrybiškai: STEM metodai kitų dalykų pamokose“ (angl. STEM out of the box: a STEM approach to non-STEM subjects) prasidės nuo rugsėjo 12 d., o baigsis spalio 19 d. Keturių modulių kursai vyks anglų kalba. Registruotis į mokymus čia galima jau dabar.

Ateities piliečių ugdymas pasitelkiant skaitmeninį švietimą

„European Schoolnet“ skaitmeninės pilietybės skyriaus vadovas Hansas Martensas kalbėjosi su EURACTIV apie tai, kaip svarbu mokyti mokinius naudotis skaitmeninėmis priemonėmis ir tinkamai elgtis internete. Perskaitykite straipsnį ir sužinokite daugiau apie skaitmeninį švietimą.

Nauja apklausa apie švietimo skaitmenines priemones

Fondas „Centrum Cyfrowe“, remiamas „Europeana“ ir „EuroClio“, pradėjo naują tyrimą apie atvirąjį švietimą ir GLAM (angl. Galleries, Libraries, Archives and Museums – galerijos, bibliotekos, archyvai ir muziejai). Tyrimu siekiama išsiaiškinti, kaip Europos pedagogai naudojasi kultūros paveldo institucijų sukurtais skaitmeniniais edukaciniais ištekliais. Pasidalykite savo patirtimi čia.

Vaikams pritaikyta naujosios BIK+ strategijos versija

Europos Komisija neseniai paskelbė naują Europos geresnio interneto vaikams strategiją (BIK+), kurioje atkreipiamas dėmesys į Europos jaunimo nuomonę, kad būtų užtikrinta saugi, pagal amžių tinkama ir pagarbi interneto patirtis. Prieinama, vaikams pritaikyta naujosios BIK+ strategijos versija dabar pateikiama anglų kalba, o netrukus bus išversta į visas ES kalbas, taip pat į islandų, norvegų ir ukrainiečių kalbas. Kviečiame skaityti ir atsisiųsti PDF dokumentą.