Daugiau nei linksmi paveikslėliai: kaip komiksų kūrimas gali lavinti skaitmeninius gebėjimus

Grįžti

Daugiau nei linksmi paveikslėliai: kaip komiksų kūrimas gali lavinti skaitmeninius gebėjimus
event 2021-11-04 domain School Education Gateway

Daugiau nei linksmi paveikslėliai: kaip komiksų kūrimas gali lavinti skaitmeninius gebėjimus
Pixabay.com nuotrauka

„EdComix“ – tai „Erasmus+“ projektas, siūlantis mokytojams išteklių komiksams kurti ir ypatingą dėmesį skiriantis įtraukiems komiksams anglų kalbos pamokose.

Projektas kviečia padėti lavinti mokytojų skaitmeninius įgūdžius keturiais būdais.

1. Naudoti ir kurti skaitmeninius išteklius

Neprofesionalūs iliustruotojai gali pasirinkti iš kelių skaitmeninių komiksų kūrimo įrankių, pavyzdžiui, „BDnF“, „Canva“ ir „Pixton“. „EdComix“ taip pat siūlo skaitmeninių komiksų kūrimo gidąel. mokymosi modulį anglų kalbos mokytojams bei pamokų ir komiksų paketus (nuo 2021 m. rudens). Mokytojai gali išmėginti skaitmeninį istorijų pasakojimą kurdami kadruotes ir skaitmeninį turinį, atrasdami grafinį dizainą.

2. Rengti įtraukią medžiagą

Skaitmeninis turinys laikomas įtraukiu, jei jis parengtas ir pateiktas gerbiant kultūrinę įvairovę bei kultūros raišką ir atsižvelgiant į konkrečius nepalankioje padėtyje esančių grupių poreikius. Mokytojai to gali pasiekti naudodami skirtingų rūšių komiksus nuo europietiškų ir amerikietiškų iki mangos, taip leisdami mokiniams tyrinėti jų panašumus ir skirtumus ir atliepdami įvairius mokinių interesus. „EdComix“ taip pat turi bendrąsias gaires, kaip pritaikyti komiksus mokiniams, turintiems mokymosi sutrikimų, kuriems skaityti komiksus gali būti sunkiau.

3. Skatinti taikyti technologijas grupėmis ir savarankiškai

Pagal ES skaitmeninių švietėjų įgūdžių (DigCompEdu) programą, skaitmeninių įgūdžių turintis mokytojas gali sustiprinti bendradarbiavimu grįstą ir savarankišką mokymąsi. Skaitmeninių komiksų kūrimas gali paskatinti bendradarbiavimą, kai mokiniams priskiriamos skirtingos pareigos (pavyzdžiui, siužeto kūrėjas, scenarijaus redaktorius, šriftų ekspertas, iliustruotojas, kadruočių kūrėjas, spalvintojas).

4. Palaikyti nuotolinį ir skaitmeninį mokymąsi

Naujas Europos Parlamento iniciatyva parengtas tyrimas rodo, kad asmeninio kontakto trūkumas sumažino mokinių motyvaciją mokytis. Rekomenduojama kurti „tvirtesnius ir labiau įtraukiančius“ nuotolinio mokymosi mechanizmus ir įtraukti daugiau praktinių „įgūdžiais pagrįstų“ pratimų, pavyzdžiui, pasitelkiant istorijų pasakojimą ir menus. Kurdami skaitmeninius komiksus mokiniai gali aktyviai įsitraukti, o mokytojai – panaudoti naujai įgytus skaitmeninius įgūdžius.


Bojana Vulicevic yra Liublianos universiteto tarptautinių santykių magistrantė. Yra mokiusi anglų kaip užsienio kalbos, o šiuo metu dirba „LogoPsyCom“ edukacijos inovacijų srityje.