„School Education Gateway“: švietimas ir parama ukrainiečių pabėgėliams

Grįžti

„School Education Gateway“: švietimas ir parama ukrainiečių pabėgėliams
event 2022-04-07 domain School Education Gateway

„School Education Gateway“: švietimas ir parama ukrainiečių pabėgėliams

Čia rasite įvairių straipsnių ir išteklių, padėsiančių integruoti iš Ukrainos pabėgusį jaunimą į ES valstybių narių ir „Erasmus+“ šalių švietimo sistemas. Šį puslapį reguliariai atnaujinsime, įtraukdami naujausias priemones.

Internetinės platformos ir ištekliai ukrainiečių kalba

Edukaciniai ištekliai internete: ugdymas Ukrainoje nepalankiomios sąlygomis: nuo kovo 14 d. daugelyje Ukrainos regionų mokymasis atnaujintas nuotoliniu būdu. Ukrainos studentai tiek šalyje, tiek už jos ribų gali pasiekti mokomąją internetinę medžiagą ukrainiečių kalba. 

Bendrasis ugdymas ir solidarumas ištikus krizei

Europos mokyklos reaguoja į Rusijos invaziją į Ukrainą: visame žemyne ​​esančios klasės ir mokyklų administracijos susitelkė išreikšti solidarumą su Ukraina, o mokytojai įsipareigojo atsakyti į mokinių klausimus. Šiame straipsnyje pateikiamos kai kurios pagirtinos idėjos ir praktikos.

Švietimo apsauga nuo užpuolimo ginkluoto konflikto metu: net konflikto ar karo metu labai svarbu išlaikyti teisę į mokslą ir padėti vaikams, švietimo personalui ar mokykloms. Yra keletas tarptautinių iniciatyvų, skirtų apsaugoti švietimą ginkluotų konfliktų ir kitų ekstremalių situacijų metu.

Ukrainos švietimo sistema nuo 2016 m.: 2016 m. prasidėjusi švietimo reforma sukėlė daug pokyčių Ukrainos švietime.

Pabėgėlių švietimas

Politikos gairės, kaip remti Ukrainos pabėgėlių įtraukimą į švietimą: svarstymai, pagrindiniai principai ir praktika: šį dokumentą parengė Europos Komisija, konsultuodamasi su švietimo ministerijų ir suinteresuotų šalių organizacijų atstovais. Dokumento tikslas – teikti politines gaires valstybėms narėms, apibrėžiant pagrindinius principus ir praktiką, kaip padėti įtraukti pabėgėlių vaikus ir jaunimą į mokyklas.

Ukrainos mokyklų mokinių išsilavinimo pripažinimas: norint gauti aukštąjį išsilavinimą ir patekti į darbo rinką, labai svarbu pripažinti kvalifikaciją, kurią pabėgėliai parsivežė iš savo kilmės šalies, ir suprasti, kokį išsilavinimo lygį jie pasiekė.

Įkvepiančių įtraukaus ir pilietinio praktikų kompendiumas: šiame kompendiume pristatomas išsamus įkvepiančių praktikų rinkinys, kuriuo siekiama suteikti idėjų, įkvėpimo politikos kūrėjams ir specialistams, norintiems pagerinti švietimo ir mokymo sistemų įtraukumą visoje Europos Sąjungoje. Taip pat tikimasi prisidėti prie gausėjančių argumentų, įrodančių įtraukiojo švietimo svarbą ir pridėtinę vertę. (2021)

Jaunų pabėgėlių ir migrantų įtrauktis per švietimą: Šią temą „Jaunų pabėgėlių ir migrantų įtrauktis per švietimą“ parengė „ET 2020“ darbo grupės „Bendrų vertybių skatinimas ir įtraukusis švietimas“ nariai. (2020)

PAESIC ištekliai mokytojams ir mokyklų vadovams: PAESIC (akronimas: Pedagoginiai socialinės įtraukties klasėje gerinimo būdai) yra Antrojo pagrindinio veiksmo (KA2) „Erasmus+“ projektas, kurio tikslas – padėti pradinių mokyklų mokytojams pagerinti socialinę įtrauktį klasėje, ypač mokinių iš pabėgėlių ir migrantų šeimų. (2020)

Migrantai Europos mokyklose – kalbų mokymasis ir gebėjimų palaikymas: Pagalba neseniai atvykusiems migrantų kilmės vaikams gerai išmokti mokykloje vartojamą kalbą, tuo pat metu toliau tobulinant esamus kalbinius gebėjimus – svarbiausias sėkmingo jų prisitaikymo, integracijos ir mokymosi veiksnys. (2018)

Mokytojų ruošimas įvairovei: Nors Europos visuomenių įvairovė nėra naujas reiškinys, dabar jos pobūdis sparčiai keičiasi – dėl žmonių judėjimo pačioje Europoje, tarptautinės migracijos ir globalizacijos Europa tampa vis įvairesnė. (2017)

Daugiau aktualios informacijos ieškokite „School Education Gateway“, naudodamiesi raktažodžiu „migrantų kilmės mokiniai“.

Profesinio tobulėjimo kursai

2022 m. balandis: internetinis seminaras apie naujai atvykusių pabėgėlių integraciją mokyklose.

2022 m. gegužė: profesinio tobulėjimo kursas mokytojams apie naujai atvykusių pabėgėlių integraciją mokyklose.

2022 m. liepa: internetinis seminaras apie ikimokyklinį ugdymą ir priežiūrą, pabėgėlius.

2022 m. rugsėjis: profesinio tobulėjimo kursas mokytojams apie užsienio kalba kalbančių mokinių įtraukimą klasėje.

Daugiau kursų medžiagos galite rasti „School Education Gateway“ kursų kataloge.

Bendraukite su kitais mokytojais

Prisijunkite prie „eTwinning“ – tai mokyklos darbuotojų (mokytojų, direktorių, bibliotekininkų ir t. t.) bendruomenė internete, skirta bendrauti, bendradarbiauti ir dalytis. „eTwinning“ palaiko Ukrainos mokytojus ir mokinius, pavyzdžiui, burdama specialias diskusijų grupes apie migrantų ir pabėgėlių integraciją mokykloje ir skelbdama bendruomenės iniciatyva grįstas solidarumo, paramos Ukrainos mokytojams ir mokiniams akcijas.